انجمن صنفی مجتمع های تجاری شهر تهران

انجمن صنفی خانه ای برای تمامی مراکز خرید

تقویم سایت

بازار بزرگ فردوسی، ۴۰ سال میزبانی از شیک پوشان تهرانی!


در حدود نیم قرن است که خوش پوشهای تهرانی برای خرید پوشاک مورد نظر خود راهی 4 راه استانبول می شوند، این مکان به لحاظ جغرافیایی موقعیت بدیعی دارد که 4 مرکز خرید بزرگ را در مجاورت هم جای داده و جالب اینکه خیل عظیمی از تهرانی ها به اشتباه این 4 مرکز خرید را یکپارچه و یکسان می دانند و آنرا پلاسکو خطاب می کنند، در حالی که پلاسکو یکی از پاساژهای 4 گانه این محل است که در مجاورت بازار کویتی ها، بازار بزرگ فردوسی و پاساژ پردیس قرار دارد.

بازار بزرگ فردوسی در سال 1351 توسط شادروان علیرضا صالحی بنیان نهاده شده و با قدمتی 40 ساله یکی از با اصالت ترین مراکز خرید شهر تهران است که کسبه آن بصورت تخصصی به صنف پوشاک مردانه اشتغال دارند و میزبانی حداقل 2 نسل از خوش پوشان تهرانی را در دفتر خاطراتش ثبت نموده اند.

این بازار بزرگ پوشاک مردانه که در ادامه به قابلیتهای آن خواهیم پرداخت از منظر جغرافیایی از مطلوبیتی برخوردار است که موقعیت آن را در میان سایر مراکز تجاری شهر تهران بسیار ممتاز و بی بدیل ساخته است.

این مرکز خرید در میان انبوهی از راسته بازارهای سنتی و معروف شهر تهران واقع شده که برخی از آنان عبارتند از:

خیابان فردوسی ( قلب تپنده بازار ارز و سکه کشور)، خیابان منوچهری ( بورس لوازم عتیقه)، راسته فروشندگان مصنوعات چرمی، خیابان جمهوری ( لوازم صوتی و تصویری)، باغ سپهسالار ( کیف و کفش)، میدان بهارستان ( کارت عروسی)، میدان مخبرالدوله ( بورس سفره عقد و لباس عروس)، کوچه برلن و.....کمی دورتر بازار بزرگ تهران ، که مجاورت با این راسته بازارها به موقعیت این بازار در صنف پوشاک مردانه محوریت بخشیده و آنرا از سایر مراکز عرضه پوشاک متمایز کرده است.

این بازار در زمینی به مساحتی 3000 متر مربع در 17 طبقه سر به آسمان ساییده و علیرغم ورود به پنجمین دهه فعالیتش با 917 واحد تجاری ، شعبه ای از رستوران هانی، 4 طبقه پارکینگ به ظرفیت 400 خودرو و یک تالار پذیرایی بزرگ ، همچنان مشغول خدمات رسانی به مشتریان و مراجعینش از سراسر کشور می باشد.

کسبه این مرکز خرید بصورت تخصصی به عرضه برترین انواع پوشاک تولیدی و وارداتی مردانه اسپرت و کلاسیک با تنوع کت و شلوار، پیراهن، تی شرت، شلوار جین، پالتو، کتانی، کفش اسپرت و کفش مجلسی مشغولند که این محصولات در تنوع بسیار زیاد در رنگ، مدل و سایز با کیفیتی مثال زدنی و قیمتی نازل پشت ویترین هایی که مشخص است برای چیدمان آن ساعتها وقت صرف شده خودنمایی می کنند.

از موارد قابل ذکر این نکته بسیار حائز اهمیت است که بیش از 50% از نیاز پیراهن کشور در واحدهای تولیدی پرشماری که در طبقاتی بالایی این مرکز تجاری فعالیت دارند تولید و به بازار مصرف توزیع می گردد.

یکی از آمارهای جالبی که مدیران و کسبه این بازار با افتخار به آن اشاره می کنند ارائه خدمات به 900 هزار مشتری ثابت می باشد که این مهم اتفاق نمی افتد مگر با رعایت اصول مشتری مداری، احترام به حقوق مصرف کننده، عرضه محصولاتی با کیفیت، متنوع، به روز و با قیمتی مناسب که <<خرید>> را برای مراجعین به عملی لذت بخش تبدیل کرده و باعث شود در طی سالیان آن مراجعین به مشتریان ثابت و وفادار آن مرکز تجاری تبدیل گردند.

اگر قصد خرید پوشاک مردانه دارید گزینه بازار بزرگ فردوسی را فراموش نکنید زیرا در پشت ویترینهای جذاب و خوش رنگ و لعاب صدها واحد تجاری که به عرضه پوشاک مردانه مشغولند، مدلهای جدید و به روز دنیا آنچنان خودنمایی و طنازی می کنند که قطعا هر سن و سلیقه ای حتی مشکل پسندان نیز از این مرکز خرید دست خالی باز نخواهند گشت.

برای عزیمت به این مرکز با توجه به محدوده طرح ترافیک که این منطقه را نیز در بر می گیرد، بهترین گزینه استفاده از مترو است که ایستگاه های سعدی و فردوسی کمترین فاصله ممکن را با این مرکز خرید دارند.

تاکسی و اتوبوس نیز گزینه های دیگر جهت عزیمت به این بازار می باشند که از اقصی نقاط شهر به مقصد میدان فردوسی، میدان جمهوری، میدان بهارستان یا بازار بزرگ ، شما را به چهار راه استانبول و بازار بزرگ فردوسی خواهند رساند.

این مرکز خرید که از اعضای پذیرفته شده انجمن صنفی مراکز تجاری شهر تهران نیز بشمار می رود، همه روزه از ساعت 8 صبح تا 11 شب آماده ارائه خدمات به مراجعین می باشد و رزوهای جمعه و تعطیلات رسمی فعالیت ندارد.

تهیه و تنظیم : "شاهرخ کشاورز" مشاور رسانه ای انجمن صنفی مراکز تجاری شهر تهران